Na nudę w internecie

Wpis

piątek, 02 marca 2012

Dillon - This Silence Kills [2011]

- Czy to Aśka ? - spytałam P. lekko zdziwiona.

- Chyba tak 

  Wracając z niedzielnych zakupów załapaliśmy się na Novikę w Radiu Roxy1. Moje zdziwienie w miarę brzmienia słodkiego 'Tip Tapping' zmieniało się w ekscytację. Lekka melodia, dziewczęcy, kruchy głos, niestandardowy tekst.  Wiedz anonimowy odbiorco, iż ubóstwiam pewną dziwną Joannę2, która gra na harfie i śpiewa jak pięcioletnie dziecko. 

Czyżby płyta nadchodziła? Przecież dopiero co wydała winyl, a o LP można pomarzyć jak o jej koncercie w Polsce. 

Parę dni później trafiłam wkońcu na wyżej wspomnianą stronę Noviki. I w tym momencie doznałam dziwnego uczucia - ni rozczarowania, ni radości. Płyty nie będzie, bo to nie Aśka. Ale. Właśnie - ale

 

Dillon.

Troszkę czasu minęło zanim znalazłam coś, co satysfakcjonuje mnie muzycznie na podobnym poziomie co harfistka z Nevady. Choć melodie są zdecydowanie prostrze, a na płycie próżno szukać skomplikowanych bajek, to ta delikatna Niemka urzeka.

Zdecydowanie więcej na jej płycie melancholii, intymnych spotkan z pianinem. Lirycznie zaskakująco dojrzale, co boleśnie kontrastuje z jej niewinnym głosem. A, i jeszcze nikt tak uroczo nie śpiewa Auf Wiedersehen :).

Choć nie widzę dla niej innych środków wyrazu, i sądzę, że Dillon będzie kolejną youtube'ową zajawką na chwilę, to warto na This silence kills spojrzeć przychylnym okiem. 

 

 

1. http://novikaradio.blogspot.com/

2. http://www.lastfm.pl/music/Joanna%2520Newsom?ac=Joanna%20Ne

Szczegóły wpisu

Tagi:
Autor(ka):
red_yossarianne
Czas publikacji:
piątek, 02 marca 2012 16:18

Polecane wpisy